اخبار

برگزاری مراسم جشن مبعث

برگزاری مراسم جشن مبعث
برگزاری مراسم جشن مبعث پیامبر+اهدای جوائز «طلیعه نور» در مسجد صاحب الزمان(عج)

به گزارش خبرنگار ناحیه امام موسی صدر، در شب مبعث خاتم انبیای الهی، پیامبر رحمت، حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم، مراسم جشنی در مسجد جامع صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف  شهرک کاووسیه (شهرستان قدس )  برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیم امیری، در این مراسم، به آثار و برکات انقلاب بزرگ پیامبر اسلام  صلی الله علیه و آله و سلم، پرداخت و گفت:  مبعث، تولد پاکی ها، ارزش ها ومعنویت است. پیامبر در جامعه ای مبعوث به رسالت از سوی خداوند شد که به تعبیر قرآن کریم « وَکُنْتُمْ عَلَىٰ شَفَا حُفْرَهٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَکُمْ مِنْهَا؛ و بر کنار پرتگاه آتش بودید که شما را از آن رهانید.» یعنی در آستانه سقوط کامل از انسانیت و ارزش های اخلاقی قرار داشتید ، و یا اختلافات موجب جنگ و درگیری و کشتار در میان آنها شده بود، زندگی را محدود در زندگی دنیا می دانستند، در چنین جامعه ای پیامبر تونست تحولی بزرگ و عمیق به وجود آورد که به شهادت و ایثار و فداکاری افتخار می کردند.

ایشان در ادامه به یکی از عوامل تحول و تآثیرات معنوی در جامعه جاهلیت را اخلاق قرآنی پیامبر ذکر کرد که « کان خلقه القرآن» ؛ آن حضرت در تمامی ابعاد زندگی خویش اعم از فردی، خانوادگی، اجتماعی، سیاسی و…قرآن را مبنا و معیار و الگو قرار داد که اگر امروز هم جامعه ما ، جامعه قرآنی باشد ، شاهد اینهمه مشکلات و معضلات نخواهیم بود.

در ادامه این مراسم، مداح اهلبیت، کربلایی حامد مقدم به مولودی خوانی در وصف پیامبر اکرم پرداخت.

همچنین جوائز مسابقه«طلیعه نور» به برندگان اهدا گردید.

اسامی برندگان مسابقه بدین شرح است:

  1. خانم صدیقه  باقری
  2. خانم فاطمه  احمدی
  3. خانم شمسی  خزندی
  4. خانم عاطفه  خزندی
  5. آقای مرتضی  بیات
  6. آقای مصطفی  طاهری
  7. آقای حسین  ظهوریان

در حاشیه این مراسم ایستگاه صلواتی برپا گردید و با چای و شیرینی از مردم پذیرایی شد.

امیری 


امیری 


امیری 


امیری 


امیری

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۵۳
مسجد صاحب الزمان(عج) کاووسیه |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید