اخبار

تشکیل اولین جلسه شورای معتمدین پلیس در مسجد

تشکیل اولین جلسه شورای معتمدین پلیس  در مسجد
تشکیل اولین جلسه شورای معتمدین پلیس در مسجد جامع صاحب الزمان(عج)

به گزارش خبرنگار ناحیه امام موسی صدر، اولین جلسه شورای معتمدین پلیس شهرستان قدس در روز شنبه، مورخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و در مسجد جامع صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شهرک کاووسیه(شهرستان قدس) تشکیل  شد.

در این جلسه که با حضور حجت الاسلام ابراهیم امیری، امام جماعت مسجد جامع صاحب الزمان شهرک کاووسیه، سرگرد نورمح

مدی، رئیس کلانتری ۱۳ شهرستان قدس، سروان ابراهیمی، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قدس، جمعی از معتمدین شهرستان قدس و شهرک کاووسیه برگزار شد، راهکارهای ارتقای نظم و امنیت در محل مورد بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام ابراهیم امیری، در ابتدای این نشست ضمن تشکر از اعضای حاضر در جلسه، به جایگاه و اهمیت امنیت در جامعه اشاره کرد و گفت: بر اساس روایات معصومین علیهم السلام ، امنیت، یکی از نعمت های مهم است که ارزش و قدر آن  کامل شناخته نمشود.

ایشان در ادامه افزود: به برکت حضور پلیس در جامعه، شاهد نظم و امنیت هستیم که باید از پرسنل نیرو انتظامی تقدیر و تشکر کرد، و اگر گاهی در جامعه، ناهنجاری هایی از قبیل سرقت و … دیده می شود، باید با همکاری پلیس و مردم به حداقل برسد، مردم باید هشدارهای لازم در رابطه با موارد پیشگیری را رعایت نموده و پلبس هم حضور فعالتری در جامعه داشته باشد تا عرصه بر متخلفین تنگ شود.

سروان ابراهیمی، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان قدس، در ادامه این جلسه گفت: طرح معتمدین، برگرفته از دستورات اسلام است، که دو سالی است که به دنبال اجرای آن هستیم و مسجد جامع صاحب الزمان (عج) شهرک کاووسیه اولین محلی است که این طرح در شهرستان قدس اجرا می گیرد.

وی در ادامه  هدف از اجرای این طرح را چنین بیان کرد: اگر معتمدین هر محل  در معرفی سارقین و یا توزیع کنندگان مواد مخدر و … با پلیس همکاری نمایند امنیت ارتقا می یابد؛ امنیت حق مردم است و ما باید آن را تآمین کنیم اما با کمک شماست.

ایشان در بخس دیگری از سخنان خود گفت: در شهرستان قدس، شورای مرکزی معتمدین را تشکیل دادیم، معتمدین محله ها، مطالبات خود را به شورای مرکزی ارائه دهند و آن ها هم به ما منتقل نمایندو متقابلا هم مطالبات ما را به شما انعکاس دهند تا به اهداف این طرح نزدیک شویم.

سرگرد نورمحمدی، رئیس کلانتری ۱۳ شهرستان قدس، هم در این نشست، نقش نهادهای مختلف در برقراری امنیت و جلوگیری از ناهنجاری و سرقت و… را متذکر شد: باید بخش های مختلف در جامعه در کنار نیروی انتظامی به وظایف خود عمل کنند تا بتوانیم نظم و امنیت را گسترش دهیم.

ایشان همچنین گفت: مردم هم می توانند با استفاده از تذکرات پلیس در جلوگیری از سرقت و یا نصب دوربین در کوچه ها و خیابان ها و یا نگهبان محله به برقراری امنیت در جامعه کمک نمایند.

در ادامه این جلسه، جمعی از معتمدین نطرات و پیشنهادها ی خود را ارائه دادند.

امیری
امیری 


امیری 

 

۲۸ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹
مسجد صاحب الزمان(عج) کاووسیه |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید