اخبار

مراسم شب شهادت امام محمد باقر(ع)

مراسم شب شهادت امام محمد باقر(ع)
مراسم شب شهادت امام محمد باقر(ع) در مسجد صاحب الزمان(عج) کاووسیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مسجد از ناحیه امام موسی صدر به مناسبت سالروز شهادت پنجمین مشعل فروزان هدایت، امام محمد باقر علیه السلام، مراسم سوگواری و عزاداری با حضور جمعی از دوستداران مکتب اهلبیت علیهم السلام در مسجد جامع صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شهرک کاووسیه (شهرستان قدس) و در شب شهادت آن حضرت برگزار گردید.

حجت الاسلام ابراهیم امیری، امام جماعت  مسجد جامع صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شهرک کاووسیه با اشاره به اهمیت  و ارزش دوستی و محبت خاندان پیامبر اسلام در زندگی انسان ، به روایتی از کتاب (الکافی،ج۸،ص۷۶) استناد کرد که پیرمردی در محضر امام باقر علیه السلام، عقاید خود را عرضه کرد که در چهار بخش بود:

  • فَوَاللّه ِ إنّی لاَُحِبُّکُم واُحِبُّ مَن یُحِبُّکُم ، ووَاللّه ِ ما اُحِبُّکُم واُحِبُّ مَن یُحِبُّکُم لِطَمَعٍ فی دُنیا ؛ من شما را و هر کسی که شما را هم دوست دارد، دوست می دارم، و ابن دوستی هم به خاطر طمع دنیا نیست.
  • وَ (اللّه ِ) إنّی لاَُبغِضُ عَدُوَّکُم وأبرَأُ مِنهُ ، ووَاللّه ِ ما اُبغِضُهُ وأبرَأُ مِنهُ لِوَترٍ ، کانَ بَینی وبَینَهُ  ؛به خدا قسم من از دشمن شما نفرت دارم و از او بیزارم. به خدا قسم، نفرت و بیزارى من از او به خاطر این نیست که میان من و او کینه و عداوتى باشد.
  • وَاللّه ِ إنّی لاَُحِلُّ حَلالَکُم ، واُحَرِّمُ حَرامَکُم؛ به خدا قسم من آن چه را شما حلال شمارید، حلال مى شمارم و آن چه را شما حرام دانید، حرام مى دانم.
  • وأنتَظِرُ أمَرَکُم؛  و منتظر امر (حکومت) شما هستم.

شخص، پس از عرضه چهار عقیده خود گفت: فَهَل تَرجو لی جَعَلَنِی اللّه ُ فِداکَ ؟؛ فدایت شوم، آیا با چنین وضعى براى من امید (رستگارى و نجات) دارى؟

حضرت باقر علیه السلام فرمود: جلوتر بیا، جلوتر بیا. تا این که حضرت، او راپهلوى خود نشاند، سپس فرمود: اى شیخ، مردى نزد پدرم على بن الحسین علیه السلامآمد و از او همین سؤالى را کرد که تو از من پرسیدى و پدرم به او فرمود: تو اگر از دنیا بروى بر رسول خدا صلی الله علیه و آله و بر على و حسن و حسین و على بن الحسین وارد خواهى شد و قلبت شاد و دلت خنک و دیدگانت روشن خواهد شد و آن گاه که نفست به این جا ـ حضرت با دست خود به گلویش اشاره فرمود ـ رسد، کرام الکاتبین با شور و شادى به استقبالت خواهند آمد و اگر زنده بمانى، شاهد چیزى خواهى بود [قیام قائم و حکومت اهل بیت] که خداوند با آن، دیدگانت را روشن گرداند و با ما در عالى ترین مراتب خواهى بود.

این حدیث بیان می دارد که محبت و دوستن اهلبیت پیامبر و دشمنی به دشمنانشان در اعتقادات و رفتار و انعکاس آن در زندگی اخروی بسیار مهم و تآثیر گدار خواهد بود.

امیری 


امیری

۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰
مسجد صاحب الزمان(عج) کاووسیه |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید