اخبار

مراسم احیای شب بیست و یکم

مراسم احیای شب بیست و یکم
مراسم احیای شب بیست و یکم در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار شد

به گزارش محراب مراسم معنوی احیای شب بیستم ماه رمضان و شب شهادت امیر مومنان علی علیه السلام  با حضور جمعی از خدا جویان و ارادتمندان مولای متقیان علی علیه السلام در مسجد جامع صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شهرک کاووسیه ( شهرستان قدس ) برگزار شد .

این مراسم که با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و از ساعت ۲۱/۳۰ آغاز گردید با قرائت زیارت امین الله و همچنین زیارت عاشوراء توسظ حاج عباس جعفری ادامه یافت .

در ادامه حاضران ، با قرائت دعای جوشن کبیر به نجوای و اغاثه با معبود خویش پرداختند.

سخنران شب بیست و یکم ماه رمضان ، حجت الاسلام ابراهیم امیری بود که در باره فضائل و جایگاه امیر المومنین علیه السلام و نیز انتظارات آن حضرت از شیعیان سخن گفت .

ایشان در ابتدا با توجه به فضائل فراوان و بی شمار علی علیه السلام که در منابع شیعی و اهل سنت بیان شده است ، اظهار داشت : عباس ، عموی پیامبر می گوید : من با فرزندم عبدالله  خدمت پیامبر نشسته بودیم ، که در این میان علی بن ابیطالب وارد شد ، چهره رسول خدا بشاش شد ، عرض کردم : « ا تحب هدا یا رسول الله؟ » ؛ آیا علی را این قدر دوست دارید؟ پیامبر فرمود : « یا عم رسول الله والله ، الله اشد حبا له منی »؛ به خدا قسم ، خدا بیش از همه مردم ، علی را دوست دارد ، محبت خدا و دوستی او به امیر المومنین شدیدتر است ، بعد هم جمله ای را افزودند : خداوند ذریه هر پیغمبری را در نسل خودش قرار داده است مثل اسماعیل از نسل ابراهیم ؛ اسحاق از نسل یعقوب و سلیمان از نسل داود و…اما خداوند چه قدر علی را دوست داشته که ذریه و فرزندان و جانشینان مرا از نسل علی قرار داده است .

حجت الاسلام امیری در باره یکی از انتظارات امیر المومنین از شیعیان را بر اساس روایتی از حضرت ، بذل و بخشش در راه ولایت ائمه دانست و گفت : شیعه  در راه ولایت ، خرج می کنند و مایه می گدارند ، از ولایت دفاع می کنند ، جان و مالشان را فدا می کنند ، در طول تاریخ تشیع ، بسیاری از شیعیان راستین ، از همه هستی خود گذشتند مانند : قنبر ، ابن سکیت ، سید حمیری ، دعبل خزاعی . و شخصیتی مثل علامه امینی با ایثار زندگی و قلم خود ، بذل ولایت کرد .

امیری قدر 


امیری قدر 


امیری قدر

مراسم احیا و قرآن به سر گرفتن ، از اعمال دیگر شب قدر بود ، که انجام شد و پس از آن هم کربلایی حسین محمدی و کربلایی سعید مردانی به ذکر مصائب شهادت مظلومانه امبر المومنین پرداختند و در ادامه هم به نوحه خوانی و سینه زنی پرداخته شد.

پایان بخش مراسم اقامه نماز قضا به جماعت بود که جمعی از مومنان اقامه کردند .

 

۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۵۷
مسجد صاحب الزمان(عج) کاووسیه |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید