اخبار

برگزاری مسابقه اذان

برگزاری مسابقه اذان
برگزاری مسابقه اذان در مسجد جامع صاحب الزمان (عج) شهرک کاووسیه

به گزارش محراب همزمان با ماه مبارک رمضان ، مسابقه اذان میان ۱۴ نفر از موذنین مسجد جامع صاحب الزمان عجل الله فرجه الشریف شهرک کاووسیه ( شهرستان قدس ) برگزار شد .

این مسابقه در دو مقطع سنی نوجوانان و بزرگسالان ( زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ ) انجام شد که در مقطع نوجوانان ، چهار نفر  و در مقطع بزرگسالان ده نفر شرکت کردند .

داوری این مسابقه را آقایان داود فیروزی و حسین واشقانی از قاریان برتر قرآن کریم در شهرستان قدس بر عهده داشتند .

مقرر گردید به ۵ نفر از برترین ها هدایایی تقدیم گردد .

حجت الاسلام ابراهیم امیری در آغاز این مسابقه با توجه به سابقه و جایگاه اذان در دین اسلام گفت : هر مکتب و مرامی مانند یهودیان ، مسیحیان و آتش پرستان برای خود شعاری دارند و در اسلام ، اذان از شعارهای زیبایی است که مردم را عبادت و نماز فرا می خواند ، اذان مژده وصل و ارتباط و اجازه ورود موحدان و خداجویان به حریم ذکر و یاد خداست .

وی افزود : امروزه بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در اقصی نقاط جهان پراکنده اند که با ندای توحیدی اذان ، با اتحاد و عشق به خالق هستی ، در مسیر بندگی و رستگاری گام برمی دارند ، اذان در اسلام مقدمه نماز است و جنبه اعلامی دارد

حجت الاسلام امیری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : انسان مسلمان با اذان ، اعلام و اقرار به توحید و یکتایی خدا می کند .

ایشان در باره تاریخچه اذان در اسلام گفت : بعد از ورود پیامبر صلی الله علیه و آله هر یک از مسلمانان ، مطلبی را برای اعلام نماز مطرح کرد تا اینکه ، جبرئیل امین بر پیامبر ، شعار اذان را ابلاغ کرد و پیامبر صلی الله علیه و آله هم آن از علی علیه السلام خواست ، انرا به بلال آموزش دهد .

وی در پایان از موذنین خواست تا با استفاده از موذنین مطرح کشور در جهت ارتقاء و رعایت اصول لازم در گفتن اذان گام بردارند .

امیری کتاب 

امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب  

 

امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب 


امیری کتاب

۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۲۰
مسجد صاحب الزمان(عج) کاووسیه |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید