اخبار

هماهنگی برنامه های محرم درمسجد صاحب الزمان

هماهنگی برنامه های محرم درمسجد صاحب الزمان
جلسه هماهنگی برنامه های ماه محرم مسجد جامع صاحب الزمان (عج) شهرک کاووسیه

به گزارش محراب (پایگاه خبری مرکز رسیدگی به امور مساجد) با عنایت به نزدیک شدن ماه محرم جلسه ای با حضور امام جناعت ، هیئت امناء و جمعی از مومنین و نمازگزاران با هدف هماهنگی برنامه های ماه محرم و صفر در مسجد جامع صاحب الزمان عجل الله تعالی شهرک کاووسیه برگزار شد .

 

هماهنگی محرم 

در ابتدای این نشست حجت الاسلام ابراهیم امیری ، با اشاره به اهمیت و ضرورت زنده نگه داشتن ماه محرم و نهضت کربلا گفت : امروزه همگان وظیفه دارن تا نسبت به بزرگداشت و تبیین قیام عاشورا و اهداف آن از هیچگونه تلاش و اقدامی دریغ ننمایند چراکه درواقع زنده نگه داشتن دین است .

وی گفت : قیام امام حسین علیه السلام در سال ۶۱ هجری که یک قیام الهی و در راستای جلوگیری از به انحراف کشاندن نهضت جهانی پیامبر اسلام بود ، توانست اسلام و نام پیامبر و اهل بیت را در طول تاریخ با همه ی دشمنی ها زنده نگه دارد .

هماهنگی محرم 

 

حجت الاسلام امیری افزود به منظور بهره برداری بیشتر تز فرصت ماههای محرم وصفر باید با برنامه ریزی شایسته و مناسب ضمینه ی آشنایی بیشتر مردم را با این قیام الهی فراهم ساخت .

در این جلسه مقرر گردید با سیاه پوش نمودن مسجد و فضای محل مراسم عزاداری از شب اول تا دوازدهم محرم برگزار گردد ، که برنامه ها هر شب پس از نماز جماعت مغرب و عشاء با قرائت زیارت عاشورا آغاز و در ادامه با سخنرانی ، عزاداری و مرثیه سرایی ذاکران اهل بیت علیهم السلام ادامه یابد .

و در پایان هم از عزاداران با اطعام پذیرایی به عمل آید .

همچنین در این نشست جمعی از مومنین ، نذورات خود را در اختیار امنای مسجد قرار دادند تا آنان با برنامه ریزی بهتر امکان استفاده بیشتر را فراهم نمایند .

۱۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۶:۲۲
امام موسی صدر |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید